Page 23 - Märka last ajakiri - mai 2021
P. 23

  Dieet ja kaalu juhtimine:
10 viisi enda toitumise kontrollimiseks
Abiks projektis osalevatele lastele ja vanematele
Närimiskummi närimine toidupoes
Võib-olla oled kuulnud, et näljasena ei peaks toitu ostma. Enne kui poeriiulite vahele suundud, võiksid suhu pista suhkruvaba närimiskummi. Kahest uuringust selgub, et nätsu närides tundsid inimesed ennast vähem näljasena ning neil tekkis vähem isu rämpstoidu järele. Selle tulemusel ostsid inimesed vähem kõrge kalorsusega snäkke, nagu näiteks kartulikrõpse ning tõid koju rohkem tervislikke toite, näiteks köögivilju.
Serveeri endale kõigepealt midagi tervislikku
Ükskõik, kas sööd kodus või kohvikus, aseta esmalt oma taldrikule kõige tervislikumad toidud. Uuringutulemused näitavad, et kohvikus sööjad tõstavad ette suurema portsjoni esimest paarist toidust, mida nad näevad. Niisiis, mõtle enne, kui hakkad taldrikule toitu kuhjama. Enne rasvasema liha ja lisandite võtmist pane taldrikule köögiviljad või täisteratooted.
       Lülita teleri kokasaated välja
Osta lõunasöök sularaha eest
Kaardiga makstes on lihtsam osta rämpstoitu ja magustoite. Sularahaga maksmisel teevad inimesed mõttepausi. Näiteks leidsid teadlased, et kui keskkooliõpilastel soovitati vähem tervisliku toidu, nagu küpsiste eest, tasumisel kasutada sularaha, mõtlesid nad enne järele ja valisid sageli tervislikumaid toite.
  Kui proovid kaalust alla võtta, võib telerist toitu nähes tekkida soov suupistete järele. Uuringud on näidanud, et dieedil olevad inimesed söövad toiduga seotud saateid vaadates rohkem komme kui toiduvaba saadet vaadates.
Kasuta siniseid toidunõusid
Usu või mitte, aga toidunõude värv võib mõjutada toidu hulka, mille sa endale ette tõstad. Uuringud näitavad, et mida rohkem toidu värv sarnaneb taldriku värviga, seda tõenäoliselt rohkem toitu võetakse. Nii et kaalu erinevas värvitoonis nõude kasutamist.
23
   Märka last / mai 2021
   21   22   23   24   25