Page 48 - Targalt internetis erinumber 2021
P. 48

  See oli minu jaoks huvitav kogemus, sest sain tuttavaks paljude uute ja erinevate inimestega teistest riikidest üle maailma, sh Euroopast. Idee aruteluringist osa võtta pakkus välja minu uurimistöö juhendaja. Ta arvas, et sellest oleks väga palju kasu minu uurimistöö kirjutamisel. Minu uurimistöö teemaks on nimelt küberkiusamine.
Algul kõhklesin väga, kas sellest osavõtmine on hea idee, sest olen introvertne inimene: mulle eriti ei meeldi uute inimestega tutvuda ja suhelda. Siiski jäin nõusse, sest arvasin, et sellest oleks mulle kasu. Esi- mestel päevadel olin ma väga närvis. See aga muutus kiiresti, sest oli näha, et inimesed seal olid väga rahulikud, valmis üksteist aitama ning keegi ei mõistnud kedagi hukka. Üldiselt oli keskkond väga mugav ja lõõgastav ning harjusin sellega kiiresti ära. Igal õhtul olid erinevad tee- mad. Näiteks üks nendest oli halloween’i õhtu, kus pidi ennast muutma mingisuguseks tegelaseks. Oli ka pidžaama õhtu, kus kõik olid lihtsalt oma mugavates riietes, ja veel ka muusika õhtu ja traditsiooniline õhtu, kus kõik esitlesid midagi oma riigist. Videokõnedesse kaasati erinevaid komponente, nagu muusika, toit või veel midagi muud. Me rääkisime paljudest interneti probleemidest ja ohtudest. Seejärel koostasime oma- vahel rühmad, kus iga rühm käsitles eri veebiohtude teemat.
Kuna kõik toimus virtuaalselt, siis oli vaja välja mõelda, kuidas oma teemat teistele tutvustada. Parimaks võimaluseks oli teha video. Igal rühmal oli seega unikaalne võimalus läheneda loominguliselt ja leida parim võimalus oma teema tutvustamiseks. Minu rühm koosnes seits- mest tüdrukust, kes olid sellistest riikidest nagu Norra, Leedu, Island, Hispaania, Malta ja Eesti (mina ise).
   48
Märka last / Targalt internetis erinumber 2021


   46   47   48   49   50