Page 47 - Targalt internetis erinumber 2021
P. 47

 Kriis kui digikiirendi, mis aitas meid noortele järele
Kahtlemata on koroonaviirus kahetsusväärselt palju laastanud ja sead- nud mitmed inimesed, perekonnad ja ettevõtted keerulisse olukorda. Samas on selge, et niisugune krahh, kus kogu elu veebi kolis, pani meid justkui digikiirendisse. Üks positiivseid kriisi kõrvalnähtusid on kindlasti seesama n-ö kohustuslik digihüpe, mis aitas meid selles valdkonnas natukenegi noortele järele.
Miks mitte vaadatagi erinevaid veebiplatvorme ja suhtluskeskkondasid pigem kui tänuväärt võimalusi, mis mitte ei hävita ega lahuta, vaid toovad kokku ja ühendavad? Tõsi, mitte ükski tehniline digilahendus ei asenda reaalset kontakti – võtmesõnaks on tasakaal ja mõõdukus.
Jah, meil on lastele palju õpetada, ent sama palju on meil nendelt ka õppida, kui hakkame tegutsema mitte ainult nende jaoks, vaid reaalselt nendega koos. Nagu ütleb meie Lastekaitse Liidu noortekogu juht Triin Sooäär (17): „Miks rääkida ainult sellest, kuidas lapsed on tulevik, kui nad saavad aidata kujundada juba ka praegust olevikku?“
Uusi sõpru, kuhjaga eneseületust ja digijoonistuste kaudu noorteni
Piia Pilt (17)
Sel aastal võtsin osa BIK-vestlusringist ehk Better Internet for Kids 2020, mis kestis oktoobrist novembrini. Tavaliselt on toimu- nud see üritus Brüsselis, sel korral toimus see aga koroonapan- deemia tõttu esimest korda videokõnena.
   Märka last / Targalt internetis erinumber 2021
47


   45   46   47   48   49