Page 37 - Targalt internetis erinumber 2021
P. 37

 kulutama, et tund õnnestuks. Palju energiat röövib terve päev ekraa- ni taga olemine ning vahepeal on vaja taastumiseks pause, mis oleks pikemad kui vahetund.
Järgmiselt on esitatud mõned soovitused meie õpetajatelt, et hübriidõppe tund saaks õnnestuda.
* Mõtle läbi tehniline korraldus ja katseta mõne kolleegiga koos järele.
* Kui sul on võimalik, siis kasuta veebitundi sisselogimiseks paralleelselt kah- te seadet. Ühest jagad ekraani ja teisest näed kogu aeg ka klassi.
* Sõlmige omavahel kokkuleppeid – see on veidike teistmoodi klassiruum ja ühised otsused võiks alguses iga klassiga ühiselt kokku leppida ja üle vaa- data.
* Hoia klassiga silmsidet ja suhtle. Kasuta julgelt ülesandeid, kus pead õpi- lastega aktiivselt suhtlema, see hoiab nad aktiivses töös, mõtte erksana ning teid omavahelises kontaktis.
* Rühmatööd toimivad kenasti, kuid peab mõtlema, kas igale klassile see sobib, kas emotsioon võib ülepea minna või mitte.
* Distsipliiniprobleemidega tegele kohe. Säti probleemi põhjustajad kohe ümber istuma, kui midagi ilmneb, ja vajadusel kindlasti palu oma kooli- kontaktilt abi.
* Vahetunnil minegi vahetundi – tee kohvi ja võta hetkeks kaamerapilt välja. Kui kell heliseb, liitud Sinagi ja tund võib alata.
* Kokkuvõtteks, mida rahulikumalt ja loomulikumalt ise olukorda võtad, seda loomulikum see olema saab
Märka last / Targalt internetis erinumber 2021
37   35   36   37   38   39