Page 72 - Märka last ajakiri - isade eri 2020
P. 72

 72
Märka last / November 2020
jõuame ehk teha mõned suuremal või vähemal määral ühised tege- vused ja varsti juba ka otsast magamaminek.
Nädalavahetustel igaüks ärkab siis kui ärkab – vanemad lapsed üldjuhul hiljem. Käime looduses, maal või teeme koduseid toimetamisi jms.
Jaga meiega oma kogemust suurpere isana: milline on tänapäeval suhtumine lasterikastesse peredesse? Millised on ühiskondlikud hoiakud? Tuginedes oma või ka teiste lasterikaste perede koge- mustele: on need ka ajas muutunud?
Lasterikkaid peresid on rohkem kui varem ja ka suhtumine on üha paranemas. Kui varem vaadati pigem suurema tõenäosusega, et suured pered on mingi paranähtus ja küsiti, kuidas nad üldse hakkama saavad jne, siis nüüd on selgem, et saavad küll. Ka riiklik perepoliitika on siin soosiv (ja ilmselt, kui muutub veel soosivamaks, aitab see kaasa perede jätkuvale suurenemisele).
Suur pere on üha rohkem edukuse märk ehk siis nagu see ka tegelikult olema peab. Poliitikute puhul on ka pigem auasi, kui on lapsed (soovi- tavalt ikka vähemalt kolm) ja eeskujulik peremudel ning nagu viimasel ajal näha, tuleb see ka häältesaagile kasuks ☺.
Milline oli teie viimane kogupere puhkus?
Iga suvi ja ka paljud koolivaheajad on puhkus – ka siis, kui kuhugi kaugemale ära ei sõida, vaid käime niisama maal, järve ääres, muuse- umis või loomaaias. Kogu perega sõitsime mitmeks nädalaks ära viimati mõni aasta tagasi, kui tegime autoreisi läbi Skandinaavia Inglismaale. Rahulikus tempos, tehes palju peatusi ja pakkudes kõikidele lastele sobivaid tegevusi.
Ma tegelikult nii väga isegi ei soovitaks koguperereise, kui osa lapsi on veel väikesed (umbes alla kümneaastased): nad ei naudi pikki sõite ja samu tegevusi, mida suuremad lapsed. Läänemeres hüppamine valm- istab väiksematele sama palju rõõmu kui Vahemeres ja linnareisid ei meeldi üldse. Igasugustes vanuse- ja huvigruppides või ettevõtmistes tasub pigem eraldi tegutseda. Juba suuremad lapsed käivad vahel põnevates kohtades reisimas ka vanaemaga.

   70   71   72   73   74