Page 58 - Märka last ajakiri - isade eri 2020
P. 58

  58
Märka last / November 2020
oma mures üksi? Kui oled magamata, kurnatud ja kõik tundub üle jõu käivalt raske? Sinu pojad on küll juba suured, kuid isegi suurte lastega käivad rõõmudega kaasas ka mured. Kas ja kellelt julged abi küsida? Kuidas saad üle kriisidest ja rasketest het- kedest, mis peres tekivad?
Raskeid hetki on kõigil. Ma pole kunagi tundnud ennast oma mures üksi, sest minu naine on alati minu kõrval olnud. Ma olen kristlane ja üks taevaisa tõotusi, millesse ma siiralt usun, on lubadus, et ta ei jäta mind kunagi maha ega üksi. Ainuüksi see usk ja teadmine aitab raskustest läbi minna. Ma tegin 2019. aasta suvel läbi täispika triatloni. Kolmteist tundi pärast starti tuli finiš. Kaotaja ja võitja vahe on see, et kaotaja on võitja, kes jättis alustatu pooleli. Niikaua kui hing sees, niikaua on lootust.
Viieaastaselt oleksin ma peaaegu ära uppunud. Võitlesin mitu minutit elu eest, kuni vend mu päästis. Sellest õppisin võibolla alateadlikult, et ma ei jäta pooleli, ükskõik kui raske ka oleks.
Hannes, kuna Sa oled olnud avameelne, julgen Sinult küsida veel raskeid küsimusi. Teadupärast ei ela Downi sündroomiga inimesed kauem kui üle 50 eluaasta, mis on tavapärasest lühem eluiga. Millised on Sinu selle teadmisega seotud tulevikuhirmud? Kuidas Sina ja Su pere tulete toime teadmisega, et teie poeg ei ela tavapärase vanuseni ning tema täiskasvanuelu on osaliselt teistest sõltuv?
„Sõrmuste isandast“ on meeles mõte, et ükski vanem ei peaks oma last matma. Ma ei ole kindel, kuidas oleks Kaareliga. Kuidas ta hakkama saaks, kui meid pole. Hoolde- või vanadekodus ei kujuta ma teda ette. Õnneks on tal maailma kõige lahedam vend. Ehk suudame jätta poistele mingisuguse majandusliku kindlustatuse ja ehk saab Kaarel oma venna ja tema tulevase perega koos samas majas elada. Õnneks saab Kaarel ise oma päevategemistega hakkama.
Ega meil kellelgi pole tuleviku suhtes garantiisid. Ja see võib kõlada teie jaoks imelikult, aga ma tõesti loodan ja usun, et Jumal aitab ka Kaarel-poissi.   56   57   58   59   60