Page 57 - Märka last ajakiri - isade eri 2020
P. 57

 käärima ja vaeva nägema. Seda vaeva on rohkem kui tavalaste puhul. Sul on eriline võimalus teist inimest aidata tema keerulises olukorras, sa saad talle tuge pakkuda ja julgustada koos edasi minema, et sinu kätte usaldatud väikse elu eest hoolt kanda. See seob kahte inimest rohkem ühte.
Kõik väikesed lapsed nõuavad vanemate hoolt ja tähelepanu, kuid erilised lapsed nõuavad seda ju rohkemgi veel. Kuidas on lood peres balansi hoidmisega, eriti kui selles kasvab mitu last? Kas eriliste laste vanemad on ka ise supermehed ja -naised?
Minu arvates on kõik lapsevanemad, kelle lapsed kasvavad armastavate vanemate kodus, omamoodi kangelased. Midagi suuremat ega võim- samat kui uue elu alustamine siin ilmas polegi. Kõikidel pereliikme- tel on õigus oma isiklikule ruumile, vastastikusele armastusele ja oma tunnetele. Kindlasti ei tohi puudega lapse eest hoolitsemine jätta teiste- ga suhtlemist unarusse. Sõltub muidugi palju puude raskusest.
Tasapisi on ühiskond märkama hakanud ja abistava käe ulatanud, et eriliste laste vanemad saaksid oma lapse kasvõi nädala lõpus hoidu saata, et korrakski kahekesi olla. Ma usun, et kui mehe ja naise suhe on paigas, siis on paigas ka suhted lastega.
Öeldakse ikka, et iga tubli mehe kõrval on ka tubli naine. Milles on Sinu abikaasa Sinu jaoks maailma parim?
Tema sünnitas need poisid, kellesse olen kõrvuni armunud. Midagi väge- vamat üks naine minu jaoks enam teha ei saakski. Ta on minu laste ema ja see teebki temast minu jaoks maailma parima. Tema ja meie lapsed ongi meie maailm.
Kui küsida Su abikaasalt, milles Sina kõige parem oled, siis mida ta vastaks?
Oma laste eest hoolitsemises ja nendega spordi tegemises.
Olenemata laste tervislikust seisundist võib kõigil lapsevanemat- ena ette tulla raskeid momente. Mida Sa teed, kui tunned end
  Märka last / November 2020
57
   55   56   57   58   59