Page 60 - Märka last ajakiri - isade eri 2020
P. 60

 isi filmida. Ta on korduvalt oma iPode ja iPade katki teinud ja mul tuleb need parandusse viia. Sel ajal on ta salaja võtnud minu iPadi, kuigi teab, et seda ei tohi teha. Mul on vähemalt kolm korda juhtunud selline olukord, et väga olulisel hetkel lavale minnes ja näiteks minis- trite või muude tähtsate tegelaste ees seistes ei saa oma iPadi avatud, kuna Kaareli tehtud piltide tõttu on mälu täis ja mina ei saa konveren- tsi päevakava lahti ega tea, keda ma peaksin järgmise esinejana sisse juhatama. Sellest olukorrast väljatulemine on paras pähkel olnud. Aga see ongi päris elu (puudega) lapse vanemana.
Milline näeb välja teie pere argipäev?
Meie argipäev on kõigepealt täis kallistusi, sest Kaarelile meeldib lähed- us ja siis tegemisi nagu kõigil. Kaarel viiakse hommikul bussiga kooli ja tuuakse tagasi pärast nelja. Siis ta seletab, mis koolis toimus, kallistab natuke koera ja mängib oma asjadega. Vahel tegeleb internetiuuring- utega. Vanem poiss jookseb kooli, teatriklassi ja jalkatrenni vahet. Minu arust on ta hõivatum kui mina. Abikaasa hoolitseb rohkem kodu eest ja töötab kodus. Mina olen vahel kodukontoris, vahel tööl. Kõik käime erinevates trennides ja üritame ikka päeva lõpus üksteisega tsipa aega veeta.
Mis annab Sulle energiat? Kuidas Sa tuled toime töö- ja pereelu ning hobide ühildamisega?
Ma olen paadunud optimist. Elu on lill ja muudkui õitseb. Ma olen juba teismeeast mõelnud, et see elu on minu jaoks, mitte mina selle elu jaoks. Energiat ja lootust annab mulle usk Jumalasse ja tema poolt seatud tulevikku. Ma maandan ennast trennis ja laen akusid maakodus. Mul on hulk hoolivaid sõpru ja armastavaid sugulasi. Mul on käed jalad, mu mõistus töötab, ma tahan elada seda elu, mis mu ette on pandud. Kuningas Salomon ütles ammu, et mis inimesel ikka paremat kui tunda rõõmu sellest, mis tal on.
Mille üle Sa oled isana eriti uhke?
Selle üle, et olen koos oma laste emaga 30 aastat elanud ja tahan teist
 60
Märka last / November 2020


   58   59   60   61   62