Page 32 - Märka last ajakiri - isade eri 2020
P. 32

 muidugi meeletu – esimesed lapsed, kaks korraga ja sisuliselt üksikema. Ehk ega selles olukorras suuri võitjaid ei olnud, aga meie pere on elanud alati teadmises, et mis ei tapa, teeb tugevaks.
Teie pere on lastesaamise topeltrõõm tabanud kaks korda: peres kasvab kaks paari kaksikuid. Vanemate soov mõlemast soost lapsi saada on loomulik, teie pere on aga õnnistatud kokku viie tütrega. Ma tean, et oled nende üle väga uhke. Mis Su sisetunne ütleb: kui peale esiklapsi oleks sündinud poiss, kas Sa ka siis oleksid praegu viie lapse isa?
Eks iga isa unistuseks on poeg. Miks, seda ma isegi ei oska öelda. Ilmselt on see mingi mehe ego, mis tahab, et ka järeltulev põlv oleks meessoost ning asuks perepeaks, kui selleks peaks tekkima vajadus. Eks lisaks ilmselt nime edasikandumine, aga sellega saavad ka meie tüdrukud suurepäraselt hakkama ☺.
Kui ma mõtlen hüpoteetiliselt, et meie pere keskmise lapse asemel oleks olnud poiss, siis ilmselt oleks see olnud küll rõõm, aga kahte viimast last olematuks poleks teinud. 5 on meie pere jaoks olnud maagiline number ning ma olen väga õnnelik, et mul on just viis last.
Olenemata laste arvust peres võib kõigil lapsevanematena ette tulla raskeid momente. Mida Sa teed, kui tunned end oma mures üksi? Või kui oled magamata, kurnatud ja kõik tundub üle jõu käivalt raske. Mehed ju ütluste kohaselt ei tohi nutta ja kurta. Kellelt ja kas julged abi küsida? Kuidas saad üle kriisidest, ras- ketest hetkedest, mis peres tekivad?
Mehed tõepoolest ei nuta. Nagu ma ka enne mainisin, siis meie pere mõttelaad on, et mis ei tapa, teeb tugevamaks. Ning et uni on vaja- lik vaid nõrkadele ja tugevad tegutsevad. See viimane küll on nalja- na mõeldud. Meil on abikaasaga kokkulepe, et räägime teineteisele kõike – nii muresid kui rõõme. See tähendab automaatselt, et ma ei ole kunagi oma murega üksi ning mul on usaldusväärne partner, kellega muret jagada. Olen korduvalt küsinud tema käest abi ning alati seda ka saanud. Ma loodan, et olen ise pakkunud vastu samasugust „teenust“.
  32
Märka last / November 2020   30   31   32   33   34