Page 31 - Märka last ajakiri - isade eri 2020
P. 31

 tasakaalustaja ja õigel teel hoidja. Tema igapäevane tugi, mida ei pruu- gigi esmapilgul märgata, on väga oluline sellel teekonnal, mida ma seniseks olen läbinud ja kuhu veel teel olen.
Kui küsida Su abikaasalt, milles Sina kõige parem oled, siis mida ta vastaks?
Ilmselt laisklemises ☺. Ma püüan olla nagu ikka tüüpiline homo sapi- ens, kes leiutas ratta, et ise peaks vähem tööd tegema, ehk proovin ka ise viilida nurki ümaramaks, et elu oleks lihtsam. Aga vähe tõsisemalt rääkides ma loodan, et ta vastaks: olen lastele parim isa, andes oma tegevusega eeskuju, kujundamaks nende iseloomu ja ellusuhtumist.
Oled endale isana ka „tuhka pähe raputanud“, öeldes, et kui Su esimesed kaksikud väikesed olid, siis viibisid kodust tihti eemal. Kalendrikuu jooksul olid 21 päeva töölähetuste tõttu kodust ära. Sa ei näinud oma esiklaste esimesi samme, ei kuulnud nende esimesi sõnu. Kuid sissetulekuid on perel vaja ning alati ei ole võimalik töö iseloomu ja asukohta valida. Tagasi vaadates, kas Sa muudaksid midagi oma toonases elukorralduses, kui saaksid? Kes tööohverduste tõttu kaotajaks jäi, kas lapsed, abikaasa või Sina?
Toonane elukorraldus oli veidi hektiline tõepoolest. Ma töötasin toote- juhina ühes maailma juhtivas online mänge arendavas ettevõttes ning töö viis mind järjepidevalt erinevatesse maailmanurkadesse.
Kindlasti ei muudaks ma sellest ajast midagi. Ma ei ole lihtsalt seda usku, et vaatan minevikku tagasi ja mõtlen, et teeks selle ja tolle teisi- ti. Minevikuvigade analüüsimine on muidugi väga vajalik, aga niisama fantaseerimist, et mis oleks juhtunud kui... ma väga ei harrasta. See aeg oli omamoodi vajalik nii minu enda kasvamiseks kui ka pere jaoks. Vähemalt ma loodan nii, et ka pere sai sellest kasu.
Suurim kaotaja olin ilmselt mina, sest jäin ilma väga olulistest momen- tidest oma pere elus. Kindlasti oli kaotaja ka pere, sest pahatihti peale mu pikka äraolekut ei olnud ka väikesed lapsed väga rõõmsad mind nähes, kuna ei tundnud enam ära jne. Ja koormus abikaasale oli ka
   Märka last / November 2020
31


   29   30   31   32   33