Page 21 - Märka last ajakiri - isade eri 2020
P. 21

 isegi arusaadavad, ei muuda see lapse igatsust ja soovi ka sellise näilise formaalsuse läbi oma uut identiteeti kinnistada.
Saan aru, et kõik teie lapsed ei kanna sama perekonnanime, mis on nii teile vanematena kui lastele raske. Ometi jääb see for- maalsuse, mitte tahte taha kinni. Samuti tekitavad nii inimli- kud kui majanduslikud ressursid ja nende piiratus paratamatult pingeid. Mis teid nendest raskustest välja tõi, mis aitas? Mida Sa oled aastate jooksul märganud teie pere puhul hästi töötamas?
Usk sellesse, mida me teeme, ja tahe. Rääkisime palju nii omavahel kui ka väga avatult laste endiga. Suureks toeks olid lähedased ja kogudus. Palju abi saime lapsendamisprotsessi ja selle järelteenustega seondu- vaga Oma Pere MTÜst. Oleme teinud koostööd kohaliku lastekaitsega.
Kindlasti tegime ka palju vigu ja pole ju täit kindlust, et kõik eelloetletu hästi töötas. Aga ilma selleta oleks kindlasti palju raskem olnud.
Milles on Su abikaasa Sinu jaoks maailma parim?
Lisaks oma ilule ja kaunile naeratusele on minu abikaasa muidu- gi maailma parim kodu ja selle puhtuse hoidmises, imeliste toitude valmistamises ning laste eest hoolitsemises. Ta on hästi õrn ja tundlik, pannes tähele kõike, mida mina ei tuvasta. Ka taaskordset emadust võttis Katrin jällegi täie tõsiduse ja põhjalikkusega ning käis lastega läbi kõikvõimalikud arstid, taastusravid ja logopeedid.
Kui küsida Su abikaasalt, milles Sina kõige parem oled, siis mida ta vastaks?
Ta vastas, et ma olen kõige parem teiste tunnustamises, mängimises ja jäätisesöömises. Samuti olevat ma hooliv, tähelepanelik ja taktitun- deline.
Teie pere 16-aastane pesamuna on veel kodus kasvamas ja ka vanemad lapsed käivad aeg-ajalt külas. Leho, mis annab Sulle energiat? Kuidas Sa kõike seda teha jõuad, mida teed (pere, töö, hobid)?
  Märka last / November 2020
21
   19   20   21   22   23