Page 19 - Märka last ajakiri - isade eri 2020
P. 19

 teha. Esimese – tütre – järel tuli kaks poissi. Arutlesimegi, et vanemale tütrele oleks ju noorem õde väga hea ja tooks perre ka nii-öelda arvulise tasakaalu.
Samas olime kunagi ammu näinud Norras tuttavat misjonäride pere- konda, kus lisaks oma kahele tütrele kasvas kaks Aafrikast pärit last. Olime toona ise väga noored, aga see läks südamesse.
Mõtlesimegi, et miks ise sünnitada, kui on vanemate ja perekonnata lapsi, kellel pole võimalust kedagi emmeks ega issiks kutsuda. Kõik see ja veendumus, et niisugused mõtted ning igatsus on antud ülaltpoolt, ajendaski meid lõpuks pöörduma lastekaitsespetsialisti poole.
Bioloogiliste laste puhul on rasedusperioodi pikkus ja kulg oma erinevate variatsioonidega meile tuttavam. Palun jaga teiste peredega, mis toimus teie peres „rasedusperioodil“, kui oota- site oma südames sündinud lapsi? Millised olid selle perioodi raskused ja rõõmud?
Rasedusega on see protsess võrreldav küll. Oli planeerimist, seejärel ettevalmistus ja enese harimine – PRIDE koolitus. Oma last ootajatele riik niisuguseid kohustusi ei sea, aga südames sündinud lapse koju- toomiseks on see eeltingimuseks, nagu ka kontroll, kas meie pere ja kodu on ikka sobilikud.
Julgen öelda, et niisugune ettevalmistus oli väga huvitav ja kasu- lik. Mõtlesin tihti, et oleks ma ometi seda varem teadnud, oleksin nii mõndagi ka oma bioloogiliste laste puhul teisiti teinud.
„Rasedus“ tervikuna kestis küll lausa ligi kaks aastat, seega märksa kauem, kui alguses lootsime. Samas oli lastel ja lähedastel piisavalt aega häälestuda. Kogu ootamine oli nii rõõm, ootusärevus kui ka raskus, ja kuud aina venisid ning venisid.
Ultraheliuuringut võiks küll võrrelda esmakohtumisega potentsiaalse lapsendatavaga. Mõnikord selgub ultrahelis üllatuslikult, et tegemist kaksikutega. Ka meil juhtus sarnane olukord. Ühe kaheaastase tüdruku tutvustamisel selgus, et tal on ka nelja-aastane vend, kes samuti vajaks kodu. Neid nähes oli minu esmane reaktsioon: need on meie lapsed! Nii
 Märka last / November 2020
19

   17   18   19   20   21