Page 17 - Märka last ajakiri - isade eri 2020
P. 17

 Mis kasu on kasuvanemast?
Leho Virmaga vahetas mõtteid MTÜ Lastekaitse Liit töötaja Ireen Kangro. Suur aitäh Leho Virmale koos perega meile oma lugu jagamast!
Tere, Leho! Palun tutvusta meile oma peret: kes sellesse kuulu- vad?
Tere! Tänaseks on meie pere vanemate laste iseseisva elu tõttu küll mõnevõrra laiali valgunud, aga veel mõned aastad tagasi oli meid kodus seitse. Abikaasa Katriniga (47) saime juba üsna noorelt kolm last: Kaili (27), Iisak (26) ja Markus (24). Kümme aastat hiljem jõudsid meie perre veel õde-venda Regina (16) ja Jaanek (18).
Meie esimesel kohtumisel ütlesid, et Sul oli soov isaks saada juba enne pruudi leidmist. Ma ei tea, kui tavapärane on, et varaküpse noormehe suur unistus on isakssaamine. Palun jaga meiega prae- gu, kui Sul vanust 47, mismoodi Sinul nooruspõlves see unista- mine käis? Kui vana Sa siis olid ja kust selline sisemine soov tuli?
Arvan, et olin siis 16 ja kuigi tegemist ei olnud tõesti noore mehe klassi- kalise unistusega, kujutasin kaunis selgelt ette valget universaalkerega autot ning selle tagaistmel väikest sissemähitud imikut. Toona – kusagil aastanumbris 1989 – polnud veel autode tagaistmetel imikutoole ega isegi turvavöösid. Muide, niisugune valge universaalkerega auto anti mulle aastaid hiljem ka ühe tööandja poolt tõepoolest kasutada.
Kust selline igatsus tuli, ega ma täpselt teagi. Faasid, kus „minu isa on lendur“ ja „mina tahan kosmonaudiks saada“ olid ammu möödas ning päevakajalisem oli sõprade, meelelahutuse ja pidutsemisega seonduv. Seksiteemadele ei jõudnud ka kogu aeg mõelda, neid aegu tuli veel oodata. Arvan, et meie kodune perekonnamudel – eeskuju – oli ikkagi sedavõrd hea, tugev ja inspireeriv, et minugi unistused liikusid selles suunas.
Ja siis tuli Sinu ellu väike tütar. Kas mäletad, mis emotsioonid Sind siis valdasid? Mida Sa sellest hetkest mäletad?
Mäletan väga selgelt oma pettumust, kui Viljandi Haiglas ultrahelis
 Märka last / November 2020
17
   15   16   17   18   19