Page 53 - Märka last ajakiri - isade eri 2020
P. 53

Mille poolest oled Sina eriline?
Hannes Hermakülaga vahetas mõtteid MTÜ Lastekaitse Liit töötaja Ireen Kangro. Suur aitäh Hannes Hermakülale koos perega meile oma lugu jagamast!
Hannes, palun tutvusta meile oma peret: kes sellesse kuuluvad?
Meie neljaliikmelise pere peategelasteks on minu naine Iiri ja mina. Abiellusime aastal 1991 Seattles. Lapsed sündisid peale kümneaastast kooselu. Meil on kaks poega: Erik (18) ja Kaarel (15). Ja nagu palju- des peredes ilmus laste tungival nurumisel meie perre ka koer Bob, nüüdseks üheksa-aastane terjer Jack Russell. Lisaks niisama mõnusale emotsioonile mõjub Bob ka Kaarelile pisut teraapiliselt.
Kuidas tuli Sinu perre esimene laps? Oli ta planeeritud või valis ise aja, millal teie perega liituda? Milliseid emotsioone mäletad ajast, kui kuulsid, et saad esmakordselt isaks?
Elasime Iiriga tükk aega koos, enne kui lapsi tegema hakkasime. Mulle meeldib kõik, mis on loomulik ja naturaalne osa elust, mida Looja on inimese jaoks loonud. Ja nii teadsime alati, et tahame lapsi saada, küll aga nende saamisega eriti ei kiirustanud. Pigem kiirustas tagant bioloogiline kell. Oma naist tundma õppides kujutlesin alailma, milline ta võiks olla emana. Selle ettekujutamine oli väga põnev. Peale kümmet abieluaastat arvasime, et nüüd vast võiks lapse saada ja sedamaid ta idanema hakkaski.
Kuna olukord oli niivõrd uus ja minu sees mingeid bioloogilisi muutusi ei olnud, siis oma tundeid ma peale ootusärevuse nii väga ei mäletagi. Kui laps sündima hakkas ja lõpuks minu naise seest välja ilmus, siis lõid küll emotsioonid valla. Selle ime nägemisel läksid silmad niiskeks ja klomp tõusis kurku. Poiss mässiti flanellteki sisse ja pisteti mulle pihku.
Ma polnud elu seeski nii väikest inimest käes hoidnud. Ta vaatas mind oma pruunide silmadega ja mina vaatasin vastu. Ja niimoodi paarküm- mend minutit järjest.
Siis hakkas kohale jõudma, et see väike olevus on minu laps. Osa minust. Kodus käisin uhiuut beebit nuusutamas ja kuulamas, kas ta ikka hing- ab. Niivõrd väike habras tegelane! Mäletan veel, kuidas paar kuud hiljem
 Märka last / November 2020
53
   51   52   53   54   55