Page 48 - Märka last ajakiri - isade eri 2020
P. 48

 Mida on Sinu laps Sulle seni kõige rohkem õpetanud?
Tema on mulle õpetanud, et elu ei pea üldse nii keeruline olema nagu vanemad inimesed seda näha tahavad. Täiskasvanuna võid sa muretse- da oma töömurede või päevauudiste pärast, aga siis ütleb sulle üks väike tüdrukutirts, et naerata! Ja ta ei loobu, enne kui sa naeratadki ja see muudab päeva. Ja tal on õigus – näolihaseid liigutades muutuvadki mõned mured hoobilt väiksemaks.
Mille üle Sa oled isana eriti uhke?
Ma olen selle üle uhke, et saan öelda: ma olen isa. Suuremat uhkust on raske välja mõelda. See, et ma saan seda öelda, on üliäge.
Mis on need kolm asja, mida soovitad teistele isadele/lapsevane- matele?
* Mõistke, et laps on alates esimesest elupäevast isiksus.
Tema kasvatamine on sulle/teile osaks saanud privileeg. Austa teda alati.
* Rasked ja keerulised hetked mööduvad.
Rasketes olukordades võivad pinged kiirelt tekkida, kuid mõistes, et kõik möödub, saab toimuvat vaadata distantsilt ja sinna mitte sisse kukkuda. See on väga oluline.
* Don’t give your family the rest of you, but the best of you. Päeva lõpuks on tegelikult kodused need, kellele sa pead aru andma. Aastate jooksul vahetame töökohti, muutuvad kolleegid, ülemused, tuttavad, aga su oma pere on alati olemas. Nemad väärivad ainult kõige paremat osa sinust, alati. Kujundlik näide, aga võibolla mitte – kui su lapsel on jalgpallimäng või näidend, kuhu ta sind vaatama ootab, siis töökohustused sead sa ümber nii, et laps ei peaks sinuta endale olulist ettevõtmist tegema.
Elu jooksul tuleb ohtralt uusi koosolekuid, aga lapse elu esimene esinemine laval ei kordu kunagi. Kui sul on peres kõik korras, siis on sul ka muud asjad korras.
 48
Märka last / November 2020


   46   47   48   49   50