Page 43 - Märka last ajakiri - isade eri 2020
P. 43

 tagasiside on ülioluline. See andis kindlustunde, et otsust hinnatakse. Niisugune tunnustus oli nii meeste kui naiste poolt ühesugune ja inspireeris mind omajagu.
Hiljem pole see teema jutuks tulles erilisi emotsioone esile kutsunud. Inimesed ei kuku pikali, kui kuulevad, et olin üheksa kuud lapsega kodus. Mind ei vaadata kui mingit ilmaimet. Tõenäoliselt on see märk, et lapsehooldusel isa polegi enam erandlik nähtus. Ja see on hea.
Missuguseid muutusi oled enda juures märganud võrreldes aja- ga, mil Sa polnud veel isa?
Mina arvan, et ega isakssaamine nüüd nii murdeline ka ei pea olema. Mina pole kunagi nö elumees olnud, kes peaks isana hakkama kuidagi ümber harjuma. Mina olen ikka mina ja elustiili pole eriti muutnud. Loomulikult tunnen suuremat vastutust nii oma abikaasa kui lapse ees, kuid ei taju konkreetset murdelist teisenemist. Mehest isaks saamise areng on kuidagi loomulik.
Küll on mul meeles seik, kui Meeri oli paarikuune. Ühel hetkel tundsin, et kõik on tavapärane, järgmisel hetkel aga tajusin, et kõik on muutunud. Eelkõige viis, kuidas ma oma igapäevast elu elan, mida ma teen. Selge see, et eriti niisuguses vanuses vajab laps palju tähelepanu ja kui ta on ka ainus laps, tuleb sul olla ka tema põhiliseks mängukaaslaseks. Küllap just seepärast tunnen, et täiskasvanuks saamine võib tähendada ka vajadust endas üles leida lapselik pool. See on väga põnev ja kohati ka keeruline kombinatsioon – olla täiskasvanud pereisa ja samal ajal olla lapsele tema kõige fantaasiarikkamate mängude lustlik mängu- kaaslane.
Olen kuulnud kodus olnud isasid väitmas, et nüüd mõistavad nad emade ärritust, kui abikaasa töölt tulles suurest väsimusest tele- ka ette maandub ning sooja sööki ja korras kodu ootab. Päev läbi lapsega kodus olemine võib väsitada rohkem kui palgatöö. Unetud ööd, haigeolemised, gaasivalud, hambad jne. Milline on sinu kogemus koduse isana? Kas üheksa kuud lapsega lapse- hoolduspuhkusel viibimise kogemus on avardanud Sinu võimet abikaasat mõista?
  Märka last / November 2020
43   41   42   43   44   45