Page 41 - Märka last ajakiri - isade eri 2020
P. 41

 Miks tahta olla lapsega kodus?
Kuldar Kullasepp vestles MTÜ Lastekaitse Liidu töötaja Ireen Kangroga. Suur aitäh Kuldarile koos perega meile oma lugu jagamast!
Tere, Kuldar! Palun tutvusta meile oma peret: kes sellesse kuu- luvad?
Meie pere on kolmeliikmeline: abikaasa Merit (36), väike tütar Meeri (2,5) ja mina (40).
Kui kaua te abikaasaga kahekesi koos olite, enne kui Meeri tuli?
Olime koos väga pikalt, üle kümne aasta. Me ei kiirustanud lapse saamisega, aga Meeri oli sündides väga, väga oodatud laps.
Nagu Sa ütlesidki, oli Meeri väga oodatud ning Sa teadsid juba enne isaks saamist, et soovid osa lapsehoolduspuhkusest vee- ta ise, koos lapsega. Kust selline soov tuli? On Sul peres või sõpruskonnas eeskujusid? Mis ajendas sellist otsust tegema?
Niisugune teadmine või veendumus oli kusagil sügaval juba pikka aega enne Meerit. Seesmiselt parajalt emotsionaalse inimesena olin juba ette kindel, et minu pisike poeb kohe nii hinge, et ma ei suuda temast tege- likult hetke ka eemal olla. Seepärast oli ka soov temaga mõneks ajaks koju jääda minu jaoks ainumõeldav.
Lapsehoolduspuhkuse vaatenurgast mul otseseid eeskujusid ei olnud, kuid minu otsust mõjutasid paljud sõpradest ja tuttavatest isad-emad, kes jagasid oma lastekasvatamise rõõme. Imetlen inimesi, kes suuda- vad olla säravad nii vanematena kui ka muudes rollides. Nemad on suured eeskujud.
Oli teil abikaasaga omavaheline kokkulepe, kes ja millise aja veedab lapsega lapsehoolduspuhkusel?
Otseselt ei olnud. Teadsime, et osa aega tahan mina olla, aga kui palju, siis see kujunes. Sa võid küll teha igasuguseid plaane, aga elu paneb kõik lõplikult paika.
 Märka last / November 2020
41


   39   40   41   42   43