Page 27 - Märka last ajakiri - isade eri 2020
P. 27

Kuidas tunda lastest (topelt)rõõmu?
Kaarel Orasega vahetas mõtteid MTÜ Lastekaitse Liit töötaja Ireen Kangro. Suur aitäh Kaarel Orasele koos perega meile oma lugu jagamast!
Tere, Kaarel! Palun tutvusta meile oma peret: kes sellesse kuulu- vad?
Minu peres on kokku seitse inimest ja kaks kassi. Nendest on ainult üks meessoost☺. Ehk siis moodustavad pere minu võrratu abikaasa Annika (45), vanemad kaksikud Anna-Liisa (11) ja Emma-Lotta (11), pere kesk- mine Lenna-Riin (10) ja pesamunadest kaksikud Nora Miia (6) ja Mona Sofia (6). Ka kassid Nunnu ja Nuntsu on pereliikmed.
Teie esiklapsed lasksid ennast kaua oodata, vahepeal olite juba lootustki kaotamas. Oled öelnud, et tahtsite last rohkem kui laps ise tulla soovis. Milleks pikk ootusaeg hea oli? Liitis see teid abikaasaga rohkem kokku või kasvatas lahku?
Esiklapsed tõesti arvasid, et nende tulek ei sõltu meie soovist ja lasksid ennast kaua oodata. Me olime olnud koos juba pea seitse aastat ning neist teadlikult lapsi soovinud umbes viis. Ma ise leian, et ootusaeg oli hea, et ennast vaimselt vanemluseks ette valmistada. Me kasuta- sime aega reisimiseks ja niisugusteks tegevusteks, mida väikeste laste kõrvalt oleks olnud keerulisem teha. Samas andis ootusaeg väga selgelt mõista, et sinu soovidest hoolimata on universumil omad plaanid.
Ootusaeg oli kohati ka päris katsumusterohke. Peas kummitasid küll igasugused mõtted, et miks just mitte meie ja miks just mitte nüüd jne. Kui toona võis tunduda, et niisugune olukord tekitas meie vahele ka teatud lõhe, siis lõpptulemusena võin kinnitada, et pikk ootus oli vaja- lik ning praegu tagantjärgi hinnates kasvatas meid kindlasti rohkem kokku.
Mainisid, et enne laste saamist kartsid väikeseid lapsi, ei soov- inud sülle võtta ja pigemini hoidusid nendest eemale. Millal toi- mus Sinu jaoks murdepunkt, millal tundsid, et Sinust kui mehest
 Märka last / November 2020
27

   25   26   27   28   29