Page 11 - Märka last ajakiri - isade eri 2020
P. 11

  ei jätku kütuse ostmiseks raha. Nüüd, kui load hangitud, pole mul sellega mitte kunagi probleeme tekkinud. Loo moraal: tegelikult teeme me alateadlikult õigeid otsuse- id ja püsime toimetulemiseks vee peal. Näiteks, kui jätta baaris ütleme kaks kokteili joomata, saame hankida suure paki mähkmeid. Lõppkokkuvõtteks: laste kasvatamiseks pole vaja mitte niivõrd raha kui hoolitsust ja armastust. Pereelu alustamiseks aga ei soovita ma kindlasti mitte laenu- dega jändamist.
Robert, ametlikult Sa vanemahoolduspuhkusel ei viibi, kuid tegeled lastega igapäevaselt. Viid lasteaeda, oled väiksemaga päeval kodus, teed süüa, koristad. Õpid ja kasvad nendega üheskoos. Vabakutselise muusikuna on Sul paindlik töögraafik. Aga mida Sa soovitad isadele, kes töötavad näiteks hommikul kaheksast õhtul viieni? Kuidas nemad saaksid oma laste elus rohkem osaleda? Mida nad sellest võidaksid?
Ärge magage oma lapse lapsepõlve maha. Osalege nende tegemistes, käige koos väljas, õppige, mängige ühiselt. Vahel on võimalik laps tööle kaasa võtta. Uskuge mind: lapsele on ülioluline näha, millega ta isa tegeleb. Ja kui ka naine käib tööl, siis saate kindlasti planeerida graafikuid nii, et mõlemad võiksid lastega täispäevi koos veeta. Kui see pole võimalik, siis looge endale traditsioone – käige nädalavahetustel kasvõi loomaaias või metsas. Hästi oluline on, et terve pere saaks koos aega veeta ja et vanemad võiksid ka ükshaaval lastega tegeleda. Looge oma lastele mälestusi!
Mida on Sinu lapsed Sulle seni kõige rohkem õpetanud? Sinule indiviidina, partnerina, isana?
Kannatlikkust, võimet ennast valitseda, oma sõnu ja tegusid kontrollida. Nad on mulle näidanud, kui habras võib elu olla ja et inimene on osa loodusest. Nad on õpetanud mind tähele panema elu enda ümber, imama uusi teadmisi. Nad on
Märka last / November 2020
11
   9   10   11   12   13