Page 64 - Targalt internetis erinumber 2021
P. 64

 sainfo: Anneta Lastekaitse Liidule tulumaksuvabalt
 „Soovin öelda suur aitäh nii selle algatuse eestvedajatele kui ka kõigile teistele, kes on praeguses olukorras panustamas, et laste ja perede elu parem saaks,“ on Lastekaitse Liidu juhataja Varje Ojala tänulik.
Vajad abi?
* Anna palun endast teada kohalikule omavalitsustele. Meie mõistes on abi- vajav pere see, kus pole õpilastele kasutamiseks mitte ühtegi arvutit või on neid kolme koolilapse peale ainult üks ning perel endal on raskusi, et neid seadmeid soetada.
* Kirjuta abi saamiseks Facebooki gruppi Igale Koolilapsele Arvuti – Inimeselt Inimesele. Sealne seadmete omanikuvahetus toimub osaliste vahelisel kok- kuleppel, mille eest vastutavad nad ise.
Mis ja kuidas edasi?
* Lastekaitse Liit on koordinaator, kelle vahendusel saavad annetajad arvutid saata otse abivajaja omavalitsusse, kes need kohale toimetab.
* Siinkohal kutsumegi üles kõiki kohalikke omavalitsusi, kes seda veel teinud pole, määrama üht konkreetset kontaktisikut, kelle abil sellekohast infot vahendada.
* Üksikuid abivajajaid tekib ka peale kriisist väljumist ning tulevikus tuleb kindlasti juurde peresid, kellel on õppetööks arvutit vaja. Prognoosidest lähtuvalt on vähekindlustatud peredesse ja suurperedesse vaja annetada iga aasta kuni 400 seadet.
Kui soovid lisainfot või oled ise valmis käe külge panema, kirjuta jul- gelt projekti koordinaator Ireen Kangrole heategu@lastekaitseliit.ee või helista Lastekaitse Liidu üldtelefonile 631 1128 (E–R kell 9–17)
            64
Märka last / Targalt internetis erinumber 2021
  


   62   63   64   65   66