Page 31 - Märka last september 2022
P. 31

   olulist infot sisaldavate kirjakestega lastele ja vanematele. Elevust ja emotsioone oli
palju.
Väikesed karud läksid esmalt kodudesse ja said seal endile riided või isikupärased aksessuaarid, et iga laps tunneks oma karuga suuremat sidet. Oluline oli seda
kindlasti teha lapsega koostöös.
Pisematega tuleks kindlasti alustada lihtsamatest elementidest, nagu näiteks karusse suhtumine. Meie mõtestame teda kui sõpra, keda tuleb hellalt hoida. Samuti hoolib temagi meist ning aitab, kui meile näiteks kurbus peale tuleb. Mõtlesime ka, kuidas me ise oma väga hea sõbra või pereliikmega käitume, et seda karuga toimuvatesse tegevustesse viia. Karud on olnud
rühmas alati nähtaval kohal ja lastele igal hetkel kättesaadavad.
Karukoosolekute läbiviimisel on mul välja kujunenud n-ö kuldreeglid.
Esimene: regulaarsus. Meie koosolekud toimuvad kord nädalas ja tavaliselt kindlal päeval. See on programmi käivitumiseks oluline ja tagab, et õpetaja püsib järjel ning lapsed teavad, mida oodata.
Teine: kindel koosoleku algus, et lastel kujuneks turvatunne. Sel aastal kasutasin liigutustega luuletust “Karukene mängunurgas”, mis on kohandatud samanimelisest laulust muusikaraamatus.
Kolmas: kindel koosoleku lõpp, mis samuti tekitab äratundmisrõõmu ja turvalisust. Meie ürituse lõpetab liigutustega luuletus “Vaata, vaata”, mis on kohandatud programmi tunnuslaulust “Vaata-kuula karukest” ning mille järel teeb Suur Sõber Karu igale lapsele pai.
Neljas: spontaansus, sest kui lapsed väsivad, teema on raske või kerkib esile hoopis olulisem mure, tuleb oma tegevuse sisu koheselt ringi mõelda. Enamasti tekkisid teemad vastavalt rühmas toimuvale ning teemasid tõstatas Suur Sõber Karu.
 Märka Last / september 2022
31






















































































   29   30   31   32   33