Page 13 - Märka last november 2021
P. 13

 tõelist armastustunnet. Aga kuna andeksandmise protsess on mul veel pooleli, siis vahel viskab ikka endiselt sisse solvumist ja süüdistamist selle eest, millest ta mind ilma jättis.
Lisaks tundus mulle varem ja tundub siiamaani, et ta soovib meie suhetes asuda lapse rolli, kuigi laps olen ju tegelikult mina.
Siiski - aja jooksul on selles nii mõndagi palju paremaks muutunud.
Ent enne, kui asjad paremaks läksid, muutusid nad emotsionaal- selt veelgi keerulisemaks?
Kõige raskem aeg oli minu elus kuus-seitse aastat tagasi, kui alles hakkasin teraapias käima. Esimesel paaril seansil me tutvusime tera- peudiga ja siis alustasime liivateraapiaga. Algusnädalad olid väga intensiivsed ja rasked ning olin päris pikka aega mustas masenduses, sest kogu aastatega kogunenud jama ja pahn kerkisid pinnale. Tahan rõhutada, et niimoodi see ei jää. Jah, algus oli raske, sest tuli saavutada kontakt kogu seni alla surutud negatiivsega. Edaspidi läksid asjad pare- maks. Tõsi küll, päris mitmel korral läksin teraapiasse rõõmsa tujuga, aga tagasi tulin raske tundega, kuna tegelesin oma minevikuvaluga. Ometi sain aru, et mul on oma tervenemise nimel vaja olla järjepidev.
Kirjelda mõnda meetodit, mis Sinu puhul hästi toimis?
Töö sisemise lapsega, tema tervendamine. Teraapias pakkusin mina täiskasvanuna oma sisemisele, 7-10aastasele lapsele seda, mida ma tookord täiskasvanutelt ei saanud. Olin iseendale vanemaks. Selle saavutamiseks kasutati erinevaid tehnikaid.
On võtteid, mida igaüks ise teha saab, kui vajalikud tööriistad olemas, nagu näiteks mõttemustrite muutmine. Minu arvates polnud ma väär- tuslik. Selle mõttemustri/uskumise muutmiseks kordasin endale igal vabal hetkel, kui see vähegi meelde tuli, et OLEN väärtuslik, kuni lõpuks tundsingi: jah, aga loomulikult olen ma väärtuslik.
Lisaks hakkasin tööle oma kehaga. On täiesti ulmeline, mil viisil suu- dab keha salvestada, kuidas ta näiteks mäletab traumasid. Kui sinagi käid teraapias, ära jäta kõrvale kehateraapiat! Mind on aidanud TRE (pinget, stressi ja traumat vabastavad harjutused), MER (lihas-sidekoe
Märka Last / november 2021
13
   11   12   13   14   15